< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=641140479061166&ev=PageView&noscript=1" />

Hoe kinne jo campingstoelen kieze foar programma's foar gruthannel en partikuliere labels yn 2026

Apr 21, 2026

Lit in boadskip achter

Wêrom Unit Priis Allinne mislearret B2B Camping Stoel Buyers

 

Selektearje acamping stoel fabrikantallinich basearre op FOB-priis skept ferburgen kosten dy't retailmarzjes mei 15–20% erodearje. In stoel oanhelle op USD 3,50 kin hegere totale lânkosten drage dan in model fan USD 4,20 as it faktorearjen fan weromfertsjintwurdigers fan naadfalen, kontenerbewarring fan ineffisjinte ferpakking, of werombetelingen fan ûntbrekkende dokumintaasje foar neilibjen.

Foar keapers sourcinggruthannel camping stuollenyn 2026, leveransier evaluaasje moat befetsje tube muorre dikte tolerânsje (± 0.05mm), poeder coating adhesion wurdearrings, stof tensile sterkte gegevens, en ferifiearre load test sertifikaten. INprivee label camping stoel leveransiermoatte SGS- of TÜV-rapporten leverje-net yn-hûs "pas" dokuminten.

Dizze hantlieding beskriuwt materiaalspesifikaasjes, kanaal-spesifike easken, en RFQ-protokollen foar oankeap fan incamping stoel fabryk Sinamei ISO9001 en BSCI sertifisearring.

[Image Placeholder: Kwaliteitskontrôle-ynspekteur mjit stielen buis muorredikte mei digitale mikrometer by Sunwee produksjeline|Foarstelde triemnamme: sunwee-fabriek-buis-dikte-qc-inspection.jpg|Alt Tekst: QC-ynspekteur ferifiearret 1.0mm stielen buis muorre dikte foar gruthannel camping stuollen by Sunwee BSCI audited fabryk]

 

Sales Channel bepaalt Chair Architecture

Ferskillende distribúsjekanalen fereaskje ûnderskate produktkonfiguraasjes. INcamping stoel fabrikantdy't grutte-boxhannelers tsjinje, produseart oare spesifikaasjes dan ien dy't premium bûtenmerken leveret.

 

Grutte-Box Retail (Walmart, Target, Costco, Carrefour)

Massahannelers hanthavenje strikte ferpakkingseffisjinsje en feiligenssertifikaasjes:

  • Frame:19mm × 0.9mm koalstofstiel, poeder-coated 60–80 μm
  • Stof:600D Oxford polyester, 180–200 GSM, 180 mm wetterkolom
  • Laadkapasiteit:250–300 lbs (113–136 kg) markearre op produkt
  • Konformiteit:BIFMA X5.1 (FS) of EN 581-2 (EU) rapporten fan tredden fereaske
  • Ferpakking:Polybag + kleur sleeve, 10 ienheden per masterkarton
  • Laden:2.800-3.200 ienheden per 40HQ kontener
  • Trochrintiid:45-60 dagen fan boarch

 

E-Commerce & DTC (Amazon, Shopify, Wayfair)

Dimensionaal gewicht (DIM gewicht) driuwt ferfollingskosten. Elke 5 sm fan folded dikte foeget USD 0,80-1,20 per ienheid ta:

  • Frame:Tinne-muorre stiel of 6061 aluminium foar gewichtsreduksje
  • Folde dimensjes:Maksimum 95 × 18 × 18 sm foar standert FBA-sizing
  • Ferpakking:Yndividuele kleurkast mei ISTA 3A drop-testsertifikaasje
  • Logo:Heat-oerdracht as borduerwurk (screenprint barsten by ferstjoeren)
  • Gewicht doel:Under 2,5 kg per ienheid
  • Laden:3.500–4.200 ienheden per 40HQ mei optimalisearre nesting

Ferkenne ús kategory Light Weight Chairs foar e-commerce optimalisearre modellen.

 

Spesjale bûtenmerken (REI, Decathlon, Kathmandu)

Premiumhannelers easkje materiaaldifferinsjaasje en ferlingde garânsjeprestaasjes:

  • Frame:7075 aluminium alloy, anodisearre finish, 1,2–1,5 mm muorre dikte
  • Stof:900D Oxford of oplossing-ferve acryl (Sunbrella-lykweardich), UV 50+
  • Testen:EN 581-2 Klasse 3 (grutter as of gelyk oan 120 kg), 5.000 syklus dynamyske load test
  • Gemysk:REACH SVHC-konformiteit, AZO-frije kleurstoffen, CA Prop 65
  • MOQ:500–1,000 ienheden per SKU mei oanpaste kleurtolerânsje
  • Trochrintiid:50-65 dagen (útwreide foar anodisearjen proses)

Foar swiere-programma's, kontrolearje ús spesifikaasjes foar Heavy Duty Armchair.

 

Promoasje- en seizoenskanalen

Priisgefoelichheid dominearret, mar foarkomme sub-0.7mm buisdikte:

  • Frame:19mm × 0.7–0.8mm koalstofstaal, ien-poedercoat
  • Stof:420D–600D polyester, 120–140 GSM
  • Laadkapasiteit:100-120 kg (net mear as)
  • Accessories:Bekerhâlders en opknapte earms oerlitte, útsein as spesifisearre
  • MOQ:3,000+ ienheden foar basisprizen

info-960-639

Materiaal Spesifikaasjes dy't bepale Field Failure Tariven

 

Frame Materiaal Ferliking

Parameter Carbon Steel Q195 Carbon Steel Q235 6061-T6 Aluminium 7075-T6 Aluminium
Tube Diameter 19-22 mm 19-22 mm 16-19 mm 14-16 mm
Wall Dikte 0,7-0,9 mm 0,9-1,1 mm 1,0-1,3 mm 1,2-1,5 mm
Unit Gewicht 2,8-3,5 kg 3,0-3,8 kg 1,8-2,4 kg 1,6-2,0 kg
Gewicht Kapasiteit 100-130 kg 120-150 kg 100-120 kg 100-120 kg
Corrosie Resistance Poedercoat ôfhinklik Poedercoat ôfhinklik Natuerlike okside laach Anodisearre fereaske
FOB Priis Index 1.0x 1.1–1.2x 1.8–2.2x 2.5–3.0x
Trochrintiid 35-45 dagen 40-50 dagen 45-55 dagen 50-60 dagen

 

Fabric Denier & GSM Standards

Economy Tier (420D Polyester):

  • Gewicht: 120-140 GSM
  • Wetterresistinsje: 80-100mm kolom
  • Treksterkte: 18kg warp / 16kg weft
  • Lifecycle: 2-3 seizoenen, allinich promoasjegebrûk

 

Standard Tier (600D Oxford):

  • Gewicht: 180-200 GSM
  • Wetterresistinsje: 180-220mm kolom
  • Dûbele-stikte nadenmei bonded nylon tried
  • Lifecycle: 4–5 seizoenen, grutte-kiste standert

 

Premium Tier (900D Oxford / Textilene):

  • Gewicht: 240-280 GSM
  • Wetterresistinsje: 300mm+ kolom
  • Bar-fersterkingop stresspunten
  • Lifecycle: 7-10 seizoenen, spesjaliteit retail

 

info-600-800

Regionale neilibjen en testeasken

Europeeske Uny (EN 581-2)

Ferplicht foar alle bûtensitplakken ferkocht yn EU-merken:

  • Klasse 1:Minder as of gelyk oan 100 kg statyske lading
  • Klasse 2:100-120 kg statyske lading
  • Klasse 3:Grutter as of gelyk oan 120 kg statyske lading
  • Testen:110 kg statysk foar 1 oere, 5.000 dynamyske syklusen, tip ferset
  • Dokumintaasje:Ferslach fan-tredde fan TÜV, SGS of Intertek fereaske
  • Gemysk:REACH SVHC, AZO-frije kleurstoffen, formaldehyde<75 ppm

    Feriene Steaten (BIFMA X5.1 / ASTM)

    Gjin federale standert, mar grutte retailers hanthavenje:

    • Statyske lading:136 kg (300 lbs) konsintrearre op sit
    • Labeling:Gewichtkapasiteit sichtber op produkt as karton
    • Kalifornje:Prop 65 warskôging as lead / kadmium boppe drompels
    • Dûane:Lân fan oarsprong (COO) markearring op elke ienheid

      Austraalje en Nij-Seelân (AS/NZS 4442)

      Ekstreme easken foar UV en kustkorrosje:

      • UV-resistinsje:300-500 oeren minimum stabilisator behanneling
      • Sâlt spray:48–72 oeren foar kustferhannelingskanalen
      • Labeling:Ferplichte kapasiteitsmarkearring yn kg
      • Stof:Oplossing-ferve foarkar (kleurechtheid Grade 4–5)

       

 

RFQ Submission Checklist foar krekte sitaten

By kontakt mei acamping stoel fabryk Sina, leverje dizze spesifikaasjes om fergelykbere offertes te ûntfangen:

Required ynformaasje

  1. Doelmerk(en):EU, FS, AU, of mear-regio (bepaalt neilibjenkosten)
  2. Jierlikse folume:Ienheden per SKU en projektearre konteners (beynfloedet materiaalprizen)
  3. Doel FOB priis berik:Per stoel of per kontener (makket materiaalferfanging mooglik)
  4. Laadkapasiteit:100 kg, 150 kg, of 200+ kg (bepaalt buisdikte)
  5. Frame materiaal:Stiel Q195/Q235, 6061 aluminium, of 7075 aluminium
  6. Fabric spesifikaasje:420D / 600D / 900D, GSM gewicht, wetter kolom wurdearring
  7. Accessories:Bekerhâlder, sydpocket, draagtas, lizzend meganisme
  8. Ferpakking:Allinnich polybag, kleurdoaze, of retail-klear mei ynfoegingen
  9. Sertifikaasjes:EN581 rapport, BSCI audit, SGS test sertifikaat
  10. Trochrintiid:Standert (45–60 dagen) of fersneld (30 dagen, +8–12% kosten)

Opsjoneel mar oanrikkemandearre

  • CAD tekeningen of tech pack mei krityske ôfmjittings
  • Referinsjemonsters (konkurrintprodukten akseptabel foar matching)
  • Pantone TPX-koades foar bypassende stofkleur (± 4 Delta E-tolerânsje)
  • Seizoenske fraachkalinder (beynfloedet tawizing fan produksjeslot)

Fertikale yntegraasje is fan belang. INcamping stoel fabrikantmei in-hûs metaalferwurking, poedercoating, naaien en assemblage-lykas Fujian Sunwee Outdoor Co., Ltd. (est. 1997)-kontrolearret kwaliteit yn elke etappe en ferminderet de trochslachtiid mei 10–15 dagen fersus assemblers dy't komponinten útbesteegje.

 

Container Loading & Packaging Effisjinsje

Elke kubike sintimeter hat ynfloed op FCL-ferstjoerkosten. Optimalisearje foardat PO befêstiging:

Stoel Type Ofmjittings fan karton (cm) Ienheden per Carton Ienheden per 40HQ CBM per ienheid
Basis fold (nêst) 55 × 45 × 8 1 3,200–3,500 0.0115
Direkteur stoel 85 × 55 × 12 1 1,800–2,100 0.0210
Kompakt optimalisearre 50 × 41 × 86 (3 stikken) 3 4,500–5,000 0.0085
Heavy duty fauteuil 60 × 50 × 15 1 2,400–2,700 0.0155

A privee label camping stoel leveransierdat ûntwerpen foar logistyk de frachtkosten per stoel mei 8-12% kinne ferminderje troch nestede faltstruktueren en kartonoptimalisaasje. Fersykje ynpakt CBM foardat jo MOQ finalisearje.

 

FAQ

F: Hokker buis muorre dikte is nedich foar in 150 kg gewicht kapasiteit camping stoel?

A: Minimum 0.9mm op 19mm koalstofstaal Q235, of 1.3mm op 16mm 6061-T6 aluminium. Oanfreegje rapporten foar mikrometerferifikaasje en trektestsertifikaten fan jo leveransier foar produksje.

F: Kin ik ferskate stoelmodellen mingje yn ien 40HQ-kontener sûnder ekstra kosten?

A: Ja. Sunwee lit SKU mingen mei minimaal 200 ienheden per model. Dit optimalisearret kontenerromte foar retailers dy't meardere produkttiers testen. Mingde laden hat gjin ynfloed op FOB-prizen.

F: Hoe behannelje jo stofkleur oerienkomst foar programma's foar partikuliere labels mei meardere produksjeruns?

A: Wy brûke Pantone TPX-tekstylnoarmen en behâlde fysike stalen foar werhellingsoarders. Kleur oerienkommende tolerânsje is ± 4 Delta E ienheden ûnder D65 ferljochting. Swatch-behâld soarget foar konsistinsje oer 12+ moanne produksjesyklusen.

Oanfreegje OEM / ODM Camping Stoel Offerte

 

 

Stjoer Inquiry
do dreamst it, wy ûntwerpe it
Fujian Sunwee Outdoor Co.,Ltd
kontakt mei ús opnimme